temperatura

ARTYKUŁY

Klimatyzacja i ogrzewanie w pomieszczeniach przemysłowych

elektrownia
Source: http://sxc.hu/
Klimatyzacja powinna być niejako obowiązkowym wyposażeniem w absolutnie wszystkich domach oraz biurach! Naturalnie już dawno nie ma PRL-u, a więc nie ma musu, lecz i tak to nie oznacza, iż czymś OK jest całkowite deprecjonowanie bardzo dużego znaczenia klimatyzacji. Co zatem zwłaszcza należy napisać wszystkim zainteresowanym klimatyzacją? Jednymi z podstawowych przyrządów używanych w tej dziedzinie są klimatyzatory. Klimatyzator to urządzenie, którego funkcją jest zachowanie w pomieszczeniu takiej samej, w większości przypadków niewysokiej temperatury. Jest to urządzenie przydatne szczególnie w upalne dni, gdy niestałe warunki pogodowe i wysokie temperatury szkodzą produkcji czy przetwórstwa.

Rodzaje i zastosowanie ogumienie

Opona zimowa firmy Michelin
Author: Supermac1961
Source: http://www.flickr.com
Zarówno technologie rolnicze jak i przemysłowe rozwijają się bardzo dynamicznie za sprawą wielkiego zapotrzebowania na nowoczesny sprzęt. W rolnictwie i w przemyśle zjawiają się coraz bardziej specjalistyczne maszyny, które potrzebują odpowiednich do różnorodnych zastosowań podzespołów. Jedną z głównych rzeczy, na jakie zwraca się uwagę w urządzeniach rolniczych i przemysłowych jest ogumienie. Tak opony rolnicze jak i opony przemysłowe muszą zagwarantować odpowiednie tempo i precyzję pracy urządzeń. Toteż producenci konkurują w opracowywaniu nowoczesnych technologii odpowiednich do niezwykle zaawansowanego sprzętu specjalistycznego.

Transport leków, które muszą być transportowane w specjalnie niskich temperaturach

leki
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
Gdy słyszysz coś o temperaturze najczęściej zbywasz to z obojętnością, kiedy akurat nie interesują cię prognozy dotyczące pogody podczas urlopu czy rodzinnego pikniku pod chmurką, zaplanowanego od kilku tygodni. Na co dzień, bowiem nie śledzisz z zapartym tchem zewnętrznych zjawisk atmosferycznych, nie siedzisz w Internecie śledząc burzę, nie zapisujesz poziomu wód w rzekach. Wyobraź sobie jednak, że istnieją takie osoby, co więcej, prowadzą własne badania w tym zakresie.