Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stormlakemachine.com/includes/menu.inc).

Rodzaje i zastosowanie ogumienie

ARTYKUŁY

Opona zimowa firmy Michelin
Author: Supermac1961
Source: http://www.flickr.com
Zarówno technologie rolnicze jak i przemysłowe rozwijają się bardzo dynamicznie za sprawą wielkiego zapotrzebowania na nowoczesny sprzęt. W rolnictwie i w przemyśle zjawiają się coraz bardziej specjalistyczne maszyny, które potrzebują odpowiednich do różnorodnych zastosowań podzespołów. Jedną z głównych rzeczy, na jakie zwraca się uwagę w urządzeniach rolniczych i przemysłowych jest ogumienie. Tak opony rolnicze jak i opony przemysłowe muszą zagwarantować odpowiednie tempo i precyzję pracy urządzeń. Toteż producenci konkurują w opracowywaniu nowoczesnych technologii odpowiednich do niezwykle zaawansowanego sprzętu specjalistycznego.

HURTOPONY.pl
Source: Hurtopony.pl
Niezwykle ważnym elementem naszego auta są opony. Powinniśmy wyjątkowo o nie zadbać, ponieważ od ich dobrego stanu zależy nie tylko komfort jazdy, ale również nasze życie. Właściciele samochodów wyjątkowo często oszczędzają na sezonowej wymianie opon. Jest to nieodpowiedzialne zachowanie, które bardzo słusznie jest karane mandatami. Warunki atmosferyczne w ciągu roku bardzo szybko się zmieniają i należy do tego przygotować także nasz samochód.

Jak już było wspomniane, nie tylko samochody wymagają użycia odpowiedniego ogumienia. Opony rolnicze na przykład muszą być specjalnie dostosowane do warunków, w których będą funkcjonować. Będą to między innymi opony do kombajnów, które to są maszynami o wielkiej masie i charakterystycznym zastosowaniu. Ogumienie do takich pojazdów będzie więc przede wszystkim bardzo odporne, a także przygotowane do pracy na zmiennym i nierównym gruncie. Cechuje je większa przyczepność.

Opony wykorzystywane są również w pojazdach dwukołowych, takich jak na przykład rowery. Istnieje sporo rodzajów opon do rowerów, uzależnionych od typu roweru, a co za tym idzie od charakteru powierzchni, na której mają zazwyczaj funkcjonować. Są więc opony szosowe dopasowane do używania utwardzonych drogach czy górskie, dobrze sprawdzające się na trudnych odcinkach i nierównym gruncie. Pamiętajmy, że opony letnie (*oferta takiego ogumienia) nie radzą sobie na śliskiej i oblodzonej powierzchni. Ich specyficzna budowa nie jest przygotowana do zimowych warunków, jak również do ujemnych temperatur.

Niewłaściwa przyczepność na jezdni jest niejednokrotnie powodem wielu niebezpiecznych wypadków. Rynki zajmujące się aktualnie dostarczaniem ogumienia dla przemysłu i rolnictwa, zauważając okres dużego zainteresowania tym towarem, rozszerzają swoją ofertę. Wyposażając zainteresowanych w opony przemysłowe, czy też opony rolnicze oferuje jednocześnie usługi związane z ich serwisem i utylizacją zużytych opon. W sklepach tradycyjnych i internetowych można nabyć ogumienie zarówno nowe, jak i używane. Zaś różnorodność producentów oferujących ogumienie daje możliwość ogromnego wyboru wśród produktów. Na bieżąco też unowocześniane są technologie wytwarzania opon, które gwarantują coraz lepszą ich jakość.