Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stormlakemachine.com/includes/menu.inc).

Z czym wiąże się odprawa celna? Jak wyglądają procedury? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć, by wszystko przebiegało sprawnie?

ARTYKUŁY

Odprawa celna polega w głównej mierze na skontrolowaniu dokumentacji jak również transportowanych produktów, a przy tym podczas jej przebiegu pobierane są cło oraz różne inne opłaty. To dopełnienie wszystkich regulaminów potrzebnych przy przejmowaniu dóbr, ekwipunków, jak też przy przejeżdżaniu granicy celnej.


transport morski
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Odprawa celna często jest kojarzona z taką na lotniskach, co oczywiście jest prawdą, natomiast istnieją również inne typy odpraw, na przykład te odnoszące się do zagadnienia transport morski. W punkcie odprawy ludzie poddawani są takiej kontroli. Wymienia się podczas takiej kontroli przedmioty, za jakie możemy mieć zwrócony podatek VAT, lecz także rzeczy, które koniecznie powinniśmy zgłosić służbie celnej oraz te, które podlegają ocleniu. Kto będzie mógł zostać zwolniony z płacenia cła? Na pewno nie będzie musiała płacić osoba, która mieszka na terenie Unii Europejskiej, w momencie gdy podróżuje do innych państw Unii. Nie płaci się również, wtedy gdy przedmioty są przeznaczone do handlu. Co jednakże, gdy wracamy z kraju, który nie znajduje się w Unii? Sytuacja prezentuje się tak, że zwolnione z tych opłat są rzeczy w cenie mniejszej niż 430 euro. Oczywiście pomijane są leki niezbędne pasażerowi jak również wyroby tytoniowe i alkohol w określonych ilościach. Duże trudności sprawia czasem pasażerom odprawa celna morska. Dobrze jest ją zlecić agencji, jaka znajduje się blisko miejsca załadunku albo w porcie wyjścia kontenera. Pierwsza z opcji jest z pewnością najlepsza dla osób, które nie posiadają nazbyt wiele czasu oraz zmuszone są dostarczyć konkretny towar w kontenerze w krótkim czasie, polecamy: http://pl.itl-omega.eu/services/transport-i-spedycja-morska/.


kontenery
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Na kontener, który będzie odprawiany w porcie musimy przeznaczyć dodatkową dobę. Jeżeli wiec, ładujemy kontener w magazynie w środę, natomiast zamknięcie następuje w czwartek rano w porcie, to powinniśmy wybrać pierwszą opcję. Kontener bowiem będzie spakowany i odprawiony w środę, natomiast we czwartek będzie już gotowy czekał w porcie na załadunek na statek. Tego typu rozwiązanie wydaje się najbardziej sensowne. Warto o tym wiedzieć jeśli będziemy dokonywać takiej odprawy, bo tego typu sytuacje dość często mają miejsce, jeśli mówimy o transporcie morskim.