Klimatyzator

ARTYKUŁY

Wykorzystanie chłodnictwa w zakładach przemysłowych

chłodnictwo
Source: http://izolacje.gda.pl/
Podczas wykonywania licznych zadań mocno związanych z przemysłem zazwyczaj okazuje się kluczowe pozyskanie właściwej temperatury – nie jedynie wysokiej, lecz współcześnie również niskiej. Technologia związana z wykorzystaniem ujemnych temperatur ma współcześnie bardzo ogrom licznych zastosowań – od branży spożywczej przez oczyszczanie ścieków aż po przemysł motoryzacyjny. Chłodnictwo w przemyśle to w dzisiejszych czasach jeden z najważniejszych wynalazków, równie niebagatelny jak ogrzewanie przedmiotów do oczekiwanej temperatury. To jednak nie jedyne przeznaczenie chłodnictwa – w dzisiejszych czasach wysoce niebanalnym rozwiązaniem jest przykładowo korzystanie z technologii mających związek z chłodnictwem, służących do oczyszczania wody , jak również ścieków.

Sprężarki powietrza przydatne w warsztacie

Sprężyna
Source: http://www.sxc.hu/
sprężarki powietrza (więcej o sprężarkach powietrza) to maszyny energetyczne, których zadaniem jest podwyższenie ciśnienia gazu lub wymuszenie jego przepływu, to jest nadanie określonej energii kinetycznej. W tego rodzaju sprężarce ciśnienie ssawne jest trochę niższe od ciśnienia atmosferycznego, z kolei ciśnienie tłoczne jest znacznie wyższe od atmosferycznego. Sprężarki, w których ciśnienie ssawne jest nieustannie istotnie niższe, a ciśnienie tłoczne tylko troszkę wyższe od ciśnienia otoczenia nazywane są czasem pompami próżniowymi. Warto pamiętać, że sprężarki w czasie ich pracy wydzielają wielką ilość ciepła, jakie musi być gdzieś odprowadzone. Pomocne są w takiej sytuacji systemy chłodzenia sprężarek. Są one dosyć podobne do systemów chłodzenia znanych z silników samochodowych. W sprężarkach zawsze dla mniejszych jednostek stosuje się chłodzenie bezpośrednie, z kolei dla tych większych jednostek używa pośrednie z chłodnicą.

Czy branża spożywcza to dobre miejsce na inwestycję?

kotłownie parowe
Author: Nicholas Lundgaard
Source: http://www.flickr.com
Badacze, którzy trudnią się analizowaniem globalizacji zwykle nie doceniają tak prostych czynników. Mało który badacz widzi, jak silnie chłodnictwo wpłynęło na utworzenie globalnych rynków żywności izacieśnienie więzi gospodarczych. Czas jednak pokazuje nam, że aby wprawdzie prowadzić dobrą działalność koniecznie musimy posiadać wizję działania naszej jednostki. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego pomysłu na własną firmę, to niestety w wielu przypadkach mogą pojawić się liczne problemy z naszym funkcjonowaniem.

Jak klimatyzować pomieszczenia

Klimatyzator kasetonowy
Author: Lars
Source: Lars
Jeśli ciężko nam się skoncentrować na pracy, męczą nas bóle głowy i często chorujemy, to całkiem możliwe, że jest to spowodowane niewłaściwą rotacją powietrza. Aby zapewnić sobie właściwy poziom nawilżenia w mieszkaniu, a także cieszyć się rześkim powietrzem, musimy zainwestować w klimatyzatory. Z pewnością nie raz już słyszeliśmy, iż takie urządzenie może wysuszać powietrze Rzeczywiście, jeśli używamy go w nieodpowiedni sposób, może się tak zdarzyć. Zwłaszcza w biurach, gdzie jest duże skupisko wszelkiego rodzaju sprzętu komputerowego, którego nieustanna praca dodatkowo osusza powietrze. Wtedy mamy uczucie, iż po wielu godzinach pracy nasza cera jest ściągnięta i sucha.

Chłodnictwo w służbie ludzkości

elektrownia
Source: http://sxc.hu/
Już bardzo dawno temu zaobserwowano, jak wpływa na żywność temperatura. Przede wszystkim ludzie pierwotni nauczyli się krzesać ogień, dzięki czemu produkty żywnościowe można było poddać obróbce cieplnej. Zaobserwowano, że produkty po przetworzeniu mają zupełnie inny smak niż do tej pory i posiadają odmienne właściwości. Analogicznie rzecz ma się z niskimi temperaturami.