Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stormlakemachine.com/includes/menu.inc).

Sprężarki powietrza przydatne w warsztacie

ARTYKUŁY

Sprężyna
Source: http://www.sxc.hu/
sprężarki powietrza (więcej o sprężarkach powietrza) to maszyny energetyczne, których zadaniem jest podwyższenie ciśnienia gazu lub wymuszenie jego przepływu, to jest nadanie określonej energii kinetycznej. W tego rodzaju sprężarce ciśnienie ssawne jest trochę niższe od ciśnienia atmosferycznego, z kolei ciśnienie tłoczne jest znacznie wyższe od atmosferycznego. Sprężarki, w których ciśnienie ssawne jest nieustannie istotnie niższe, a ciśnienie tłoczne tylko troszkę wyższe od ciśnienia otoczenia nazywane są czasem pompami próżniowymi. Warto pamiętać, że sprężarki w czasie ich pracy wydzielają wielką ilość ciepła, jakie musi być gdzieś odprowadzone. Pomocne są w takiej sytuacji systemy chłodzenia sprężarek. Są one dosyć podobne do systemów chłodzenia znanych z silników samochodowych. W sprężarkach zawsze dla mniejszych jednostek stosuje się chłodzenie bezpośrednie, z kolei dla tych większych jednostek używa pośrednie z chłodnicą.

Sprężany gaz w maszynie w wielu przypadkach jest także chłodzony przez tak zwane chłodzenie międzystopniowe. Innym takim sprzętem jest klimatyzator. Do niedawna jeszcze nasz klimat zapewniał nam umiarkowane temperatury, idealne dla dobrego samopoczucia. Aktualnie dysproporcje miedzy temperaturami latem i zimą zdarzają się bardzo duże. Szczególnie wyjątkowo skwarne lata dają się we znaki. Z olbrzymią przyjemności spędza się czas w np. klimatyzowanych sklepach, kiedy temperatura w domu przekracza korzystny dla funkcjonowania poziom.

Zakup klimatyzatora do mieszkania, czy domu wydaje się być coraz bardziej wymarzoną rzeczą. I choć trzeba trochę zainwestować w podwyższenia komfortu życia, ale może okazać się, że warto. Gdy tylko przyjdą dni z bardzo wysokimi temperaturami, w zapomnienie pójdzie poniesiony koszt.
Sprężarka tłokowa
Source: http://www.pneuma.pl/
Dzięki zdobytemu doświadczeniu, w ramach oferowanych usług, gwarantuje zleceniodawcom pełną obsługę w dziedzinie rozpoznawania zapotrzebowania, doradztwa odnośnie doboru maszyn kompresujących / uzdatniających powietrze, dostarczenia i fachowej instalacji oraz szkolenia. W asortymencie P.H.U. Pneuma posiada produktu uznanych producentów krajowych oraz zagranicznych, cieszące się pozytywną opinią i zaufaniem użytkowników, a wśród nich sprężarki śrubowe (http://www.pneuma.pl/category-pl/sprezarki-srubowe/19/) i spiralne, osuszacze powietrza, filtry powietrza oraz liczne części zamienne między innymi spusty kondensatu. Sprężarki dzieli się ze względu na stosunek sprężania na: wentylatory, dmuchawy, kompresory.

Ze względu na budowę da się je też podzielić na te wyporowe. Takie urządzenia funkcjonują na zasadzie tłoka przemieszczającego się w zamkniętym cylindrze. Zmniejszająca się objętość powietrza powoduje spory wzrost ciśnienia w samym cylindrze. Najprostszym przykładem takiej sprężarki powietrza (wyporowej) może być chociażby prymitywna pompka rowerowa. Do sprężarek tego gatunku zaliczyć da się urządzenia: tłokowe, śrubowe, membranowe, spiralne, wirujące z tłokami, czy też łopatkowe. Drugim rodzajem są w tym wypadku sprężarki przepływowe (www.pneuma.pl/category-pl/filtry-sprezonego-powietrza/3/), gdzie przyrost ciśnienia gazu następuje wskutek działania dobrze ukształtowanych ruchomych elementów wirnika i nieruchomych części kierownicy maszyny. Te daje się podzielić na promieniowe, osiowe, wirowe.

Jeszcze inny podział dotyczyć może mobilności urządzeń i ilości stopni, jakimi te dysponują. Drugi z naszych specjalistów, pan „złota rączka” w rzeczywistości ma bogatą przeszłość. Był w wielu krajach, pracował w wielu miejscach, a co najważniejsze jest samoukiem. Różnych prac uczył się od różnych osób, a jego ojciec również lubił zająć się wieloma różnym rzeczami. (Sprawdź instalacje pneumatyczne). Sam naprawiał każdą rzecz w domu, nigdy nie wzywał fachowców. Taki człowiek może zrobić naprawdę dużo – od hydraulika w łazience po gładź w pokoju. Taki specjalista często także jest tańszy niż ten, co specjalizuje się w jednej dziedzinie. Mówi, że wykona to i to, nie ma problemu. Genialnym przedsięwzięciem może okazać się zakupienie sprężarek z popularnych i cenionych firm. Ogromną ilość przykładów konkretnych marek produkujących takie urządzenia można odnaleźć w sieci wpisując chociażby hasło sprężarki powietrza.