gospodarka

ARTYKUŁY

Kogo ciekawią żurawie budowlane?

mieszadła
Author: Collomix
Source: http://prasa.gutpr.pl/Collomix2.jpg
Jeśli jesteś biznesmenem, który pragnę inwestować w konkretny biznes, moim zdaniem musisz na poważnie pomyśleć, czy być może odpowiednim wyjściem nie byłoby to, aby najzwyczajniej otworzyć taką firmę, która trudni się wynajmowaniem maszyn budowlanych. Przecież Polska ponownie dostała setki miliardów z UE. A poza tym, ludzie chyba zawsze będą budowali domy, firmy deweloperskie nadal będą stawiały następne bloki. Czyli chociaż najbardziej znaczący boom budowlany w sumie mamy za sobą - takie są przypuszczenia, to i tak nie możemy założyć, że sytuacja w Polsce będzie się pogarszała. Tak naprawdę nie jestem wielkim optymistą, lecz mocno się staram o zachowanie zdrowego rozsądku.

Firma transportowa wesprze bez przerwy

załadunek chłodni
Author: Glen Wallace
Source: http://www.flickr.com
Spedytor, czyli autentyczny realizator spedycji, jest osobą odpowiedzialną za dwa aspekty tej czynności: jest on handlowcem i – po trosze przewoźnikiem we własnej osobie. Działania przezeń spełniane, a z którymi jest kojarzony, są tak naprawdę wynikiem wcześniejszych czynności. Określenie, które pochodzi z języka niemieckiego, tj. fracht, dotyczy stawek zależnych od masy oraz objętości towaru przeznaczonego do przetransportowania drogą morską.

Transport i spedycja międzynarodowa

Ciężarówka
Source: http://sxc.hu/
Przedsiębiorstwa zajmujące się spedycją z reguły mają także odpowiednią specjalizację. Niektóre zajmują się przede wszystkim organizowaniem transportu artykułów drogą morską, inne lądową, kolejne podniebną. W dobie rozwijającej się globalizacji dużą popularnością cieszy się spedycja międzynarodowa. Obejmuje ona ładunki pełnokonterenowe i drobnicowe.

Czy Polska ma rozległe zaplecze transportowe?

Transport kolejowy
Author: Train Photos
Source: http://www.flickr.com
Transport na pewno od niesłychanie wielu lat uznawany za dziedzinę gospodarki, która niewątpliwie posiada duży potencjał. Eksperci również po wielokroć potwierdzają te teorie, odważnie mówiąc, iż możliwości Polski w tej branży w wielu przypadkach przekraczają europejskie średnie. Krótko mówiąc, jest to bez wątpienia nadzwyczaj atrakcyjny sektor go gospodarki, dzięki któremu bez wątpliwości znacznie wpłynie to na polepszenie naszej sytuacji na arenie międzynarodowej, która jak wiemy po wielokroć pomimo tego jest wybitnie niestabilna.

Niejasności w prawie a pojmowanie konkretnej działalności biznesu

ciężarówki chłodnie
Author: Glen Wallace
Source: http://www.flickr.com
Ludzie od zawsze podróżowali, od zawsze też przesyłali sobie ważne informacje i produkty na odległość. Wraz z rozwojem przemysłu trend ten znacznie wzrósł. Produkty zaczęto transportować statkami i pociągami, a później także używane do tego celu były samochody i samoloty. Obecnie ciężko już sobie wyobrazić transport bez ogromnych samochodów, zwanych TIR-ami. Są one normalnym, bardzo powszechnym widokiem.