Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stormlakemachine.com/includes/menu.inc).

Czy transport jest dziedziną, w którą powinno się zainwestować?

ARTYKUŁY

Transport i logistyka
Author: Luke Lawreszuk
Source: http://www.flickr.com
W nowym tysiącleciu handel zagraniczny z Polską polega najczęściej na imporcie i eksporcie z paroma sąsiadującymi państwami – szczególną rolę odgrywa handel z Niemcami. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego obrót eksportowy z Niemcami to aż 1/4 całego obrotu czerpanego z eksportu – dlatego także jest to najistotniejszy partner eksportowy. Jest to również najważniejszy partner importowy – import z Niemcami tworzy 21,4 % obrotu.

Pozostałe kraje, takie jak przykładowo Chiny, Rosja, Wielka Brytania i Czechy też odgrywają nieocenioną rolę w handlu zagranicznym z Polską, lecz jest ona dużo mniejsza. Procesy takie jak na przykład transport na Białoruś z całą pewnością są z logistyką powiązane. Logistyka zawiera w sobie aspekty z ekonomii oraz zarządzania.

Zajmuje się dbaniem o dobre sposoby przechowywania produktów i powiązane kwestie. Niezwykle ważną kwestią w kontekście logistyki jest również wybór odpowiedniego klienta i wypełnienie jego wymagań jak najdokładniej i na czas. Specjalistyczne firmy godne polecenia znajdziesz tutaj.

W takim przypadku z pomocą przychodzi nam giełda transportowa, w której będziemy mogli podejrzeć informację tyczące się spedycji i przewozów, jakie organizują poszczególne firmy, wybrać miejsce początkowe i końcowe, sprawdzić dostępność miejsca na ładunek, a potem wysłać taką informację wprost do wybranej firmy transportowej. Nie jest to trudne, prawda? Najczęściej eksportowane towary to produkty oraz akcesoria przemysłowe i przeróżnego typu maszyny jak również urządzenia. W przypadku importu sytuacja wygląda podobnie – według GUS-owskich statystyk importowane są urządzenia i sprzęt transportowy, urządzenia przemysłowe jak również artykuły chemiczne.

Dlatego także przy zainteresowaniu własną działalnością gospodarczą bądź handlem zagranicznym na pewno należy postawić na transport Niemcy Polska. Aspektem ściśle powiązanym z logistyką jest transport (zdecyduj się na wybierz kraj spedycji). Z transportem ma się do czynienia na co dzień, również w obrębie pojedynczego przedsiębiorstwa.