Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stormlakemachine.com/includes/menu.inc).

Nie tylko wóz musi mieć właściwe opony

ARTYKUŁY

opony w traktorze
Author: Phil Warren
Source: http://www.flickr.com
Wiemy jak istotne w wozie są hamulce, czy jak ważne jest prawidłowe funkcjonowanie układu kierowniczego. Mimo wszystko przeważnie nie pamiętamy, że nie mniej ważne, jest to, jakie posiadamy opony oraz w jakim są one stanie. Przecież uszkodzenie opony podczas jazdy może doprowadzić do tego, iż nie zapanujemy nad rozpędzonym pojazdem oraz dojdzie do wypadku.

Dlatego właśnie nigdy nie wolno nam oszczędzać na zakupie opon do naszego wozu. Opony w pojeździe są niezwykle ważnym elementem, który decyduje o komforcie jazdy i bezpieczeństwie – prędkość hamowania auta zależy właśnie między innymi od odpowiedniego ogumienia. Należy wiedzieć, że traktory są różne, jedna mniejsze, inne większe a co się z tym łączy będziemy do nich potrzebowali również różnych opon.

Pewnie że już ze względu na swoją wielkość opony do traktora nie są tanie, jednak jeżeli zadecydujemy się na zakup nowych, to możemy być przekonani, że będą nam one służyły przez dłuższy czas, a co się z tym wiąże, iż mniej na nie stracimy (tu znajdziesz kilka przykładów). Pewnie że powinny one mieć odpowiedni rozmiar, ale także powinniśmy patrzeć na to jaki posiadają bieżnik, bo im będzie on wspanialszy, tym mniejsza będzie możliwość, że utkniemy gdzieś w polu i że będziemy wymagali pomocy, by z niego wyjechać. [IMG=1406/53a824ecf3580___flickr_14212493650.jpg]Istnieją ludzie, którzy nabywają opony używane, gdyż twierdzą, że jeżeli nie są mocno zniszczone, to mają szansę im jeszcze dużo służyć, a koszt ich sprawunku jest sporo niższy.

Nie mniej należy sobie wydawać sprawę z tego, iż nowe opony mają szansę lepiej wpasować się do kół, a więc zagwarantować nam wspanialszą przyczepność podczas jazdy. Co więcej, dzięki temu, że były nieużywane będziemy mogli z nich dłużej wykorzystywać oraz nie będziemy musieli się martwić, że za parę tygodni będziemy musieli je przemienić. Co więcej ma szansę się okazać, że patrząc na okres używania takich opon ich sprawunek opłaca się sporo bardziej, niż używanie z opon używanych.

W przypadku opon istotne są nie tylko ich prawidłowe wymiary i bieżnik, ale również właściwe ciśnienie w kołach. Możemy pokusić się o samodzielne sprawdzenie wszystkich tych parametrów, ale zaleca się co kilka miesięcy kontrolę w dedykowanym warsztacie samochodowym, gdzie szczegółowo zweryfikowany zostanie stan techniczny ogumienia. Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni, na jakie opony musimy się zadecydować, to bez wątpienia warto mieć pewność, iż w sklepie z oponami nam dobrze doradzą. Dzięki temu będziemy mieli szansę kupić dobre opony w całkiem przystępnej cenie.