Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stormlakemachine.com/includes/menu.inc).

Komunikacja między maszynami

ARTYKUŁY

logo siemens
Author: Grégory Tonon
Source: http://www.flickr.com
Przykład – sterowniki. Nie każdy menadżer firmy musi znać się na automatyce przemysłowej. Wymaga się od niego natomiast by potrafił znaleźć sobie do pracy specjalistę, który jest świetny w swoim fachu i takie narzędzia jak sterowniki, falowniki czy zasilacze potrafi dopasować do urządzenia praktycznie z pamięci. Jednak nie na tym koniec. Na co komu specjalista, potrafiący wybrać urządzenie, ale nie potrafi go obsługiwać? Podczas dobierania zespołu najlepiej sprawdzić chętnych w akcji.

Jeśli tylko jest tego typu szansa powinno się to zrobić. Wtedy mamy pewność, że wybrany przez nas człowiek wie jak sprzęt dobrać, w jaki sposób go użyć, ustawić, a jeżeli będzie potrzeba naprawić. Wraz z rozwojem techniki zasilacze impulsowe stają się używane coraz częściej. Działają dzięki najważniejszemu elementowi- impulsowej przewrotnicy napięcia. Powodem wzrostu zainteresowania zasilaczami impulsowymi to minimalizacja urządzeń oraz droższa energia elektryczna.

Dodatkowo są bardziej odporne na różnego rodzaju zwarcia i przeciążenia, niż zasilacze transformatorowe. Obecnie cała gama sprzętów jest przez nie obsługiwana, od komputerów po urządzenia medyczne. Dodatkową ich zaletą jest to, że wykazują dużą sprawność- aż do 90%. Ponadto są małe, mają niskie koszty produkcji oraz są odporne na wszelkie zakłócenia sieci. Dzielą się one na cztery rodzaje, ze względu na swoją budowę oraz różnice napięcia.

Zobacz także http://www.e-automatyka.eu/jobs. Pomiędzy różnymi elementami hydrauliki siłowej swoje miejsce mają również siłowniki . Mają one bardzo złożoną budowę i mogą występować w różnych konfiguracjach. Siłowniki są stosowane chociażby na wywrotkach czy innych urządzeniach komunalnych. W systemie komunikacji przemysłowej ważną rolę pełni też klawiatura.

Ponieważ klawiatura przemysłowa http://www.e-automatyka.eu/products/197-wikb-110-klawiatura-przemysowa-z-ip55 często pracuje w trudnych warunkach, poddawana jest różnym warunkom atmosferycznym i jest narzędziem, na którym nieraz pracuje kilka osób, powinna być trwała, niezawodna i odporna na warunki zewnętrzne. Klawiatury nadające się do pracy na aplikacjach przemysłowych, mają odpowiednią klasę szczelności i produkowane są ze stali nierdzewnej lub z silikonu. (Oferta: logo siemens) Przystawka odbioru mocy stosowana jestw większości pojazdów. Jej funkcją jest blokada przeniesienia napędu ze skrzyni biegów do urządzenia odbierającego. Aby prawidłowo wybrać właściwy rodzaj przystawki trzeba zwrócić uwagę na różne elementy tj.

między innymi: rodzaj skrzyni biegów,wewnętrzne przełożenie, rodzaj złączenia czy też sam sposób montażu. Jak widać hydraulika siłowa ma powszechne zastosowanie. Dodatkowo potwierdza to fakt, że również układy hydrauliczne powstające w oparciu o nią, są bardzo popularne. Pojazdy komunalne, hakowce żurawie samochodowe, podnośniki koszowe – to tylko część z urządzeń bazujących na rozwiązaniu hydrauliki siłowej. Reasumując stwierdzić można, że branża hydrauliki siłowej ma się dobrze i w najbliższym czasie nie zagraża jej zastój, a wręcz przeciwnie.